26.02.2013

Książka | Finale - Becca Fitzpatrick

Witajcie,
dzisiaj napisze o ostatniej części serii "Szeptem", którą przeczytałam już dość dawno mimo wszystko, ale jakoś nie miałam czasu o niej napisać. Książka "Finale" jest zakończeniem sagi, wydana w 2012 roku.

Opis:

"Finale – zapierający dech w piersiach ostatni tom bestsellerowej sagi Szeptem Becki Fitzpatrick.
Nora jeszcze nigdy nie była tak pewna swej miłości do Patcha. Upadły czy nie, to on jest tym jedynym. I choć wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że ta dwójka stanowi dla siebie śmiertelne zagrożenie, dziewczyna nie ma zamiaru rezygnować z ukochanego. Teraz muszą połączyć siły, by stoczyć ostateczną walkę o życie.
Starzy wrogowie powrócą, pojawią się nowi, a ktoś zaufany okaże się zdrajcą. I choć role zostały rozdzielone, Nora i Patch nie wiedzą, po której stronie przyjdzie im walczyć.
Czy istnieją takie przeszkody, których nawet miłość nie pokona?"Kiedy Nora i Patch nie muszą już zmagać się z Hankiem Millarem mają wrażenie, że ich życie układa się coraz lepiej, że już najgorsze mają za sobą. Ale czy napewno?
Otóż teraz własnie zaczynają się największe kłopoty. Nora musi poprowadzić armię nefilską na wojnę przeciw upadłym aniołom inaczej zginie, nie tylko ona, ale i jej matka. I chociaż Nora i Patch opracowali plan, dzięki któremu spełnią przysięgę daną Hankowi i Archaniołom, bohaterka będzie musiała porzucić go i naprawde pomóc nefilom, bo wiele osób czeka tylko aż dziewczyna się potknie i będzie można zająć jej miejsce.
Bardzo zaufana osoba, która pomaga Norze okaże się zdrajcą i narazi rasę nefilską na wielkie niebezpieczeństwo. Z jej ręki również zginie jeden z moich ulubionych bohaterów powieście.
Okaże się, że nie tylko Nora, ale również jej przyjaciółka, ma wiele tajemnic.

Bardzo dobre zakończenie całej serii. Kilka finałowych rozdziałów ryczałam jak bóbr! :) To, co działo się w ostatniej części Szeptem przeszło moje oczekiwania. Nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji. Jak zawsze w książkach, jest happy end, ale również nutka goryczy. Dzieje się wiele rzeczy, których się nie spodziewałam, ale ciesze się, że autorka ma tak bogatą wyobraźnie. Tylko pozazdrościć. :)

Części:
1. "Szeptem"
2. "Crescendo"
3. "Cisza"
4. "Finale"

Dla osób, które juz przeczytały książke mam inną wiadomość. Książka doczeka się filmowej adaptacji, której produkcja ma rozpocząć się jesienią 2013. Niestety szczegóły na temat obsady nie są jeszcze znane. Wiadomo jedynie, że scenariusz napisze Patrick Sean Smith - autor serialu Greek, o którym możecie przeczytać tutaj.
Nie wiem czy jest to dla was dobra wiadomość czy też nie, ja osobiście boję się, że się troche zawiodę doborem obsady lub ogólnym wykonaniem. Mam nadzieje, że film chociaż troche będzie w stanie dorównać książce.

Kiss, A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna