04.03.2013

Książka | Ucieczka - Claudia Gray

Witam,
tym razem o trzeciej części "Wiecznej Nocy" czyli "Ucieczce" Claudii Gray. Książka wydana w 2010 roku.

Opis:

"Trzeci tom bestsellerowej serii o zakazanym uczuciu, które każe wybierać pomiędzy śmiercią a nieśmiertelnością

Zakochana w łowcy wampirów nieśmiertelna dziewczyna, która poświęci wszystko dla tej miłości

Wieczną Noc strawiły płomienie, lecz jej nieśmiertelni uczniowie ocaleli. Bianca i Lucas znaleźli schronienie... wśród fanatycznych zabójców wampirów spod znaku Czarnego Krzyża. Bianca musi ukrywać, kim jest, inaczej grozi jej śmierć. Lecz kiedy Czarny Krzyż chwyta jej przyjaciela wampira, mroczny sekret Bianki przestaje być sekretem.Bianca i Lucas znów muszą uciekać, ścigani przez łowców i nieumarłych z Wiecznej Nocy. Bianca czuje jednak, że nie ucieknie przed swoim przeznaczeniem. I swoją przerażającą przemianą..."Po napaści Czarnego Krzyża na Wieczną Noc, Lucas, Bianca i Raquel dołączają do łowców wampirów. Bianca musi ukrywać swoją tożsamość. Jest to trudne szczególnie kiedy łowcy muszą się ukrywać i dziewczyna nie ma dostępu do żadnej krwi.
Bianca źle czuję się w towarzystwie grupy ludzi polujących na stworzenia takie jak ona. Zaślepionych swoimi wyobrażeniami i stereotypami.
Lucas i Bianca planują uciec od Czarnego Krzyża, jednak ktoś zdradza prawde o dzewczynie i staje się to o wiele bardziej nieoczekiwanie niż się spodziewali.
Z planu nie schodzi również Charity, która próbuje zrobić z siebie Balthazara i Bianki jedną, szczęśliwą rodzine, co ostatecznie ma dla niektórych śmiertelne konsekwencje.
Przemiana Bianki zbliża się wielkimi krokami, jednak dziewczyna nie zamierza stawać się wampirem. Nieświedomie wybiera inną ścieżkę, która przynosi wszystkim wiele cierpienie...

Bardzo dobra książka. W ogóle cudowna seria. Aż miło się czyta. Bogata fabuła, zaskakująca, mnóstwno niespodziewanych zwrotów akcji, w dodatku wzruszająca i opowiadająca o prawdziwej, a zarazem niebezpiecznej i pozornie niemożliwej miłości. Czego chcieć więcej?

Części:
1. "Wieczna Noc"
2. "Mowa Gwiazd"
3. "Ucieczka"
4. "Powrót do Wiecznej Nocy"

Co do ekranizacj, nie znalazłam żadnych informacji na jej temat, więc prędko się jej nie doczekamy. W sumie trochę szkoda..........

A i jeszcze tak sobie myśle, że wszędzie jest napisane, że to trylogia, a ma cztery części, nie żeby mi to przeszkadzało, bo chętnie przeczytam, ale to troche dziwne.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna