11.03.2013

Książki | Polowanie - Amy Meredith

Czeeść,
dzisiaj o drugiej części "Cieni" czyli "Polowaniu" Amy Meredith. Książka wydana w 2011 roku.

Opis:

"Pokonać demona to łatwizna.
O wiele trudniej sprawić, żeby największy podrywacz w szkole myślał tylko o tobie… 
Ciąg dalszy Cieni - o dziewczynie walczącej ze złem w kurorcie pełnym demonów.
Eve dopiero niedawno odkryła swoją magiczną moc, a już czas znów ją wykorzystać – chociaż wolałaby się raczej skupić na flirtowaniu. Luke jest taki słodki, że skutecznie odwraca jej uwagę od sfory demonów. Czy mają przed sobą wspólną przyszłość (zwłaszcza że Luke ma na koncie długą listę dziewczyn, z którymi zdążył się umówić, odkąd pojawił się w liceum)? I czy zdążą się o tym przekonać, skoro ich śladem pędzą piekielne psy?" Po unicestwieniu Malphasa, Eve myśli, że jej przygoda z demonami dobiegła końca, jednak w miasteczku zaczynają pojawiać się dziwne stworzenia, które mordują ludzi pijąc ich krew i wysysając siły życiowe. Ich ofiary nie są przypadkowe. Co je łączy?
Eve, Luke i Jess rozpoczynają kolejną przygodę z demonami. Eve odkrywa w sobie nowe moce, a Luke uczy się zabijać demony.

W książce nie brakuje humoru Jess i miłosnych rozterek Luka i Eve. Może nie są to takie relacje jakich się spodziewałam, bo mimo wszystko, cała ich miłośc rozwija się bardzo powoli i wcześniej niezbyt mi się to podobało. Ale z drugiej strony ten wątek dodaje książce realistyczności, no bo kto w prawdziwym życiu, po kilku dniach znajomości uważa drugą osobe za miłość jej życia?
Dlatego fajnie czasem poczytać coś (mimo tych demonów) bardziej realistycznego. :)

Części:
1. "Cienie"
2. "Polowanie"
3. "Gorączka"
4. "Zdrada"

Co do 5 części nic nie wyczytałam jeszcze na jej temat, ale wiele osób spekuluje, że prawdopodobnie powstanie, no ale cóż, aktualnie nic nie wiadomo, nie czytałam jeszcze 4 części, więc nie wiem jak się skończyła i czy można ją kontynuować, więc nie wypowiem się na ten temat.

Jeśli chodzi o ekranizacje, nie ma na ten temat żadnych informacji, napewno wiele osób chciałoby zobaczyć film, w sumie sama jestem ciekawa jak by wyglądał, ale prędko się tego nie dowiemy.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna