15.02.2013

Książka | Błękitna Godzina - Alyson Noel

Heeej,
dzisiaj o drugiej części "Ever" czyli "Błękitnej Godzinie" Alyson Noel. Książka została wydana w 2010 roku (o zgrozo - znowu jak wszystkie inne.

Opis:

"Druga część cyklu Nieśmiertelni, kontynuacja „Ever”.
Ever Bloom zdawało się, że po tragicznych przeżyciach i stracie ukochanej rodziny w końcu odnalazła szczęście. Zakochana bez pamięci w Damenie, układa sobie życie na nowo. Zdobywa wiedzę dostępną tylko dla wybranych, a jej moce rosną. Tymczasem coś strasznego zaczyna się dziać z Damenem. Tajemnicza choroba sprawia, że nie tylko słabnie, starzeje się i traci dar nieśmiertelności, ale coś odbiera mu także pamięć, tożsamość, uczucia – życie.
Ever postanawia zrobić, co tylko w jej mocy, by ratować ukochanego. Przenosi się do Summerlandu – krainy, w której poznaje nie tylko sekret przeszłości Damena, ale także starożytne księgi, kryjące tajemnicę podróżowania w czasie. Zbliżająca się „błękitna godzina” to jedyny moment, kiedy można odwrócić bieg historii. Ever musi wybrać – czy cofnąć wskazówki zegara i uratować rodzinę przed wypadkiem, czy zostać w teraźniejszości i walczyć o Damena, który z każdym dniem traci siły."


 
 
Opisałabym trochę sama, ale czytałam dawno i nie pamiętam dokładnie jak się rozwijała akcja, więc boje się że zaspojleruje, dlatego też musicie zadowolić się powyższym opisem.
W każdym bądź razie książka troche mnie zawiodła, pierwsza część, według mnie, zdecydowanie lepsza. W sumie nei wiem dlaczego, bo takie dość niespodziewany mimo wszystko, ale nie pierwsza część i tak zdecydowanie lepsza. Jestem w trakcie czytania trzeciej, więc może jeszcze moje nastawienie się zmieni.
 
Części:
1. "Ever"
2. "Błękitna godzina"
3. "W cieniu klątwy"
4. "Mroczny płomień"
5. "Nocna gwiazda"
6. "Na zawsze"
Jeśli chodzi o ekranizację, to nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji, wiem jedynie, że prawa do ekranizacji zakupione zostały przez producentów "zmierzchu", więc liczę, że będzie to bardzo dobry film, jednak nie wiedomo, kiedy sie go doczekamy, gdyż nie znalazłam żadnych informacji na temat tego, kiedy zacznie się produkcja lub chociaż kto i kiedy napisze scenariusz. Myśle, że na ekranizacje możemy jeszcze dłuugo poczekać.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna