08.02.2013

Książka | Yvonne Woon - 'Piękni i martwi'


Tym razem inna książka, wciąż w tematyce fantasy. Również bardzo fajna i warta przeczytania. Jest to książka Piękni i Martwi autorstwa Yvonne Woon z 2010 roku.

"Niesamowita love story o niebezpiecznym uczuciu, za które można zapłacić życiem...
Nie czują nic poza jednym: potrzebą odnalezienia własnej duszy…
Są piękniejsi, doskonalsi, silniejsi. Nie muszą spać, jeść ani pić. Muszą tylko jedno: odnaleźć własną duszę. Wtedy wrócą do życia. Ale za straszliwą cenę…

Po tajemniczej śmierci rodziców siedemnastoletnia Renee zostaje wysłana do szkoły na drugim końcu Ameryki. W Akademii Gottfrieda wykłada się filozofię, historię zapomnianych cywilizacji i łacinę – martwy język. W łacinie najlepszy jest zagadkowy i piękny Dante. Od pierwszej chwili Renee wie, że są sobie przeznaczeni. Czemu więc Dante boi się ją pocałować?
Akademia Gottfrieda ma też inne tajemnice. Powoli Renee odkrywa mroczną historię szkoły i z przerażającą jasnością uświadamia sobie najstraszliwszą prawdę: jej ukochany może się stać jej zabójcą..."

Książka naprawde bardzo ciekawa, fabuła nie jest oklepana, moim zdaniem fajna odmiana po tysiącach książek o wampirach. Więc zdecydowanie polecam przeczytać.
Ja aktualnie czytam drugą część, która również wydaje się być interesująca, nie jest to ciągnięcie nastawiona ne komercje, tylko naprawde dobry pomysł.
Nie wiem, co jeszcze powinnam dodać, większość jest zawarta w opisie, a nie chce za dużo mówić, bo to trzeba po prostu przeczytać.

Ahh, jeszcze jeśli chodzi o ekranizacje, ja już tak mam, że zawsze po przeczytaniu książki sprawdzam, co z jej ekranizacją, ponieważ uważam, że jest wiele książek, które można zekranizować w ciekawy sposób. O ile 'Szeptem' doczeka się ekranizacji już wkrótce, to na temat 'Pięknych i martwych' nie znalazłam żadnej wzmianki.
W każdym razie licze, że ktoś się tym wkrótce zajmie, chociażby dlatego, że można na tym sporo zarobić, ale pozaostawie ten temat branży filmowej.

Części:
Piękni i martwi | Życie na wieczność 


Z tego co wiem, trzeciej części jeszcze nie ma, ale zważywszy na to, jak zakończyła się druga, podejrzewam, iż jeszcze się pojawi, więc czekam z niecierpliwością. :)


4 komentarze:

 1. Mam nadzieję, że jeszcze w tym miesiącu przeczytam, i że mi się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. również mam taką nadzieje, bo to świetne książka i naprawdę warto :)

   Usuń
 2. Jak tylko spojrzałam na tytuł książki to mnie zniechęciła , bo pomyślałam ,że jest to znowu coś o wampirach . Jednak skoro mówisz ,że fabuła nie jest oklepana i sama książka ciekawa to rzeczywiście warto przeczytać ..

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dość stary post, więc tak średnio pamiętam już tę książkę, ale tytuł kojarzy mi się pozytywnie, więc na pewno warto przeczytać ;)

   Usuń

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna