23.08.2013

Książka | Pretty Little Liars: Doskonałe - Sara Shepard

 
Tytuł: "Doskonałe"
Autor: Sara Shepard
Tytuł oryginalny: "Perfect"
Rok wydania: 2011
Wydawnictwo: Otwarte
Ilość stron: 300
Seria: Pretty Little Liars 
Tom: 3
Ocena: 3/6

Dlaczego sięgnęłam po tę książkę?
Gdyż jest kontynuacją serii książek, na których podstawie powstał jeden z moich ulubionych seriali.

Opis:
"MYŚLAŁYŚCIE, ŻE WAM ODPUSZCZĘ? PRZEZ CAŁY CZAS MAM NA WAS OKO. I MOŻE NAWET PATRZĘ NA WAS TERAZ.
A.

Do mediów trafia film z ostatnich wspólnych wakacji Emily, Hanny, Arii, Spencer i Ali. Wspomnienia  tamtego lata wracają ze zdwojoną siłą, a tajemniczy nadawca SMS-ów zaczyna realizować swoje groźby.
Sekrety czterech przyjaciółek już wyszły na jaw, teraz gra toczy się o najwyższą stawkę.
A. popełnia jednak błąd. Czy to wystarczy, by zdemaskować A.?"


Krótko o treści:
 
„Zadziwiające, że czasem nie potrafimy dostrzec tego, co mamy przed nosem.”

Kiedy Aria, Emily, Hanna i Spencer myślą, że A. zostawiło je w spokoju, prześladowca powraca i zaczyna spełniać wszystkie swoje groźby. Życie dziewczyn coraz bardziej się sypie, a one nie mogą nic na to poradzić.

Moje wrażenia:

Przyszedł czas na recenzję "Doskonałych" czyli trzeciej części serii "Pretty Little Liars" autorstwa Sary Sheprad.

Na początek chcę nadmienić, że książka nie jest zła, albo niewarta przeczytania, bo mimo mojej niezbyt pochlebnej opinii, jest świetna i jak najbardziej warto po nią sięgnąć, bo wiele osób będzie zachwyconych, jednak mnie nie urzekła. O tym dlaczego tak jest napiszę w dalszej części.

„Życie jest trudne. Jeśli pozwolimy sobie na wszystkie te... złe uczucia, to stanie się nieznośne.”

Bardzo lubię serial i niedawno wzięłam się za książkę, jednak co innego czytać, a oglądać. W większości przypadków zdecydowanie o wiele bardziej lubię książkę, jednak tym razem jest odwrotnie. Książka jest w porządku i ma naprawdę wielu fanów, ale momentami mnie nuży, gdyż wolę książki z większą ilością akcji i szerszymi wątkami miłosnymi, czego niestety o tej książce nie powiem. Może to kwestia tego, że w większości, wiem co się zdarzy, po obejrzeniu serialu (chociaż scenariusz odbiega nieco od książki).

Po przeczytaniu książki czuję pewien niedosyt. To chyba dlatego, że za mało się tam dzieje, za mało jest elementów, które mnie interesują i zaskakują. Dodatkowo nie interesują mnie historie niektórych bohaterek, więc z niecierpliwością czekam, no moje ulubione wątki, których, jak się okazało, jest dość mało.

Staram się być obiektywna, więc po, jak na mnie, niemałej dawce krytyki przechodzi czas na trochę pozytywów. Książką naprawdę szybko i dobrze się czyta. Przeczytanie jej zajęło mi zaledwie 2 dni, chociaż mam wakacje i mnóstwo czasu to jest to i tak całkiem niezły wynik.

Oprócz wątków, które śmiałam skrytykować, są też takie, które naprawdę mnie zainteresowały i na których dalszy rozwój czekałam, jednak wiele pytań, które sobie zadawałam podczas czytanie pozostało bez odpowiedzi ( z tego powodu prawdopodobnie sięgnę po kolejną część :)).

PLUSY:
* Autorka ma lekki styl pisania, co sprawia, że książkę czyta się bardzo szybko,
* Kilka interesujący wątków,
* Wspaniali bohaterowie! Zdecydowanie plus, bo te dziewczyny polubiłam bardzo, mimo że nie zawsze interesują mnie ich historie.

MINUSY:
* Za mało zaskakujących wydarzeń, zwrotów akcji, dość przewidywalne ( może to mieć związek z tym, że widziałam serial oraz z tym, że dzień wcześniej skończyłam wspaniałą książkę, której nie sposób dorównać)

Podsumowanie: Mimo że moja recenzja nie jest do końca pochlebna, książka jest warta przeczytania ze względu na to, że chociażby warto się przekonać co zawiera i samemu wyrobić sobie opinię, która na pewno w większości przypadków byłaby pochlebna. Jednak nie napiszę, że ją polecam, bo tak nie jest.

Części:
1. "Kłamczuchy"
2. "Bez skazy"
3. "Doskonałe"
4. "Niewiarygodne"
5. "Zepsute"
6. "Zabójcze"
7. "Bez serca"
8. "Pożądane"
9. "Uwikłane"
10. "Bezlitosne"


Ekranizacja:  
Na podstawie książki powstał serial "Pretty Little Liars" ("Słodkie Kłamstewka")

A.

1 komentarz:

  1. Ja przeczytałam tylko pierwszą część serii, ale raczej nie sięgnę po kontynuacje. Choć jestem nieco ciekawa, kim jest A. ^^

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna