27.05.2013

Książka | Kłamczuchy Pretty Little Liars 1 - Sara Shepard

Pretty Little Liars,
dzisiaj trochę inna tematyka niż dotychczas. Coś bardziej w stylu powieści obyczajowych (albo trochę też kryminalnych?) niż fantasy. "Kłamczuchy" autorstwa Sary Shepard. Bardzo lubie tą autorke, mimo, że jest to pierwsza jej książka, którą przeczytałam, ale na podstawie jej powieści są moje 2 ulubione seriale "Pretty Little Liars" i "The Lying Game".

Opis:
"Alison, szkolna gwiazda, znika w niewyjaśnionych okolicznościach. Rok później jej przyjaciółki: Emily, Aria, Spencer i Hanna, zaczynają otrzymywać niepokojące SMS-y. Ktoś zna sekrety, które chciały pogrzebać wraz z pamięcią o Ali. Jak wiele dziewczyny są w stanie poświęcić, by prawda nie wyszła na jaw?

Sara Shepard jako nastolatka chciała być gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Inspiracją bestsellerowych powieści z serii  Pretty Little Liars oraz The Lying Game stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych. Na podstawie książki powstał serial Pretty Little Liars, który już w sierpniu pojawi się w jednej z polskich  stacji. W USA pierwszy odcinek serialu zebrał
najwięcej widzów w historii telewizji ABC Family (wydawcy popularnego serialu Lost. Zagubieni)."


 
Pewnego dnia Alison, Aria, Emily, Spencer i Hanna spotykają się na nocowaniu. Alisona wpada na pomysł żeby przeprowadzić sesję hipnozy. Do tej pory nikt nie odważył jeszcze się jej sprzeciwić, więc dziewczęta siadają obok siebie i zamykają oczy. Ali zaczyna sesje, jednak Spencer zaczyna protestować. Między dziewczynami wywiązuje się kłótnia, w wyniku której Alison opuszcza dom... i już nigdy nie wraca. 
Po tych wydarzeniach dziewczyny tracą ze sobą kontakt, każda idzie swoją ścieżką, do czasu kiedy zaczynają dostawać wiadomości, których nadawca podpisuje się jako A. i zna wszystkie sekrety, które powierzały tylko jednej osobie - Alison. Żadna z nich nie chce, żeby ich małe tajemnice wyszły na jaw. Szczególnie, że niektóre wcale nie są takie małe...
Czyżby ich zaginione przyjaciółka wróciła? Ale jakim cudem nic o tym nie wiedzą?
Kiedy policja znajduje ciało Alison, dziewczyny myślą, że to już koniec, jednak ktoś wciąż przysyła im wiadomości. Przecież martwi ludzie nie korzystają z komórek, prawda?
 
Książka zdecydowanie warta przeczytania i polecenia. Czyta się bardzo szybko i jednym tchem. Chwilami trzyma w napięciu. Ma w sobie trochę tajemniczości. Zawiera problematykę, która może dotyczyć teraźniejszych nastolatków, co sprawia, że jest w stanie do nas dotrzeć.
Lekka zabawna, idealna na chwile relaksu.

Części:
1. "Kłamczuchy"
2. "Bez skazy"
3. "Doskonałe"
4. "Niewiarygodne"
5. "Zepsute"
6. "Zabójcze"
7. "Bez serca"
8. "Pożądane"
9. "Uwikłane"
10. "Bezlitosne"


Na podstawie książki powstał serial "Pretty Little Liars" ("Słodkie Kłamstewka")

Kiss,
A.

1 komentarz:

 1. Hello I just met your blog! It is wonderful :)
  Here you have a new follower.
  I invite you to know my blog, I'd love to receive your visit

  Kisses

  http://lestylecemoibycris.blogspot.com.es/

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna