13.05.2013

Książka | Pocałunek Anioła Ciemności - Sarwat Chadda

Hej,
dzisiaj o książce, która czytałam już kilka lat temu, ale ostatnio postanowiłam sobie ją przypomnieć, bo uznałam, że jest warta opisania. Sięgnęłam po nią z polecenia koleżanki i nie żałuje. Chodzi o książkę "Pocałunek Anioła Ciemności" Sarwat Chadda, wydaną w 2010 roku.

Opis:

"Musi być bezlitosna. Musi zabijać. Nie dano jej wyboru.
Codzienność Billi jest daleka od normalności. Cel jej życia to przygotowanie się do roli templariuszki. Elitarny zakon przetrwał do czasów obecnych, a jego członkowie walczą z przeklętymi: wampirami, wilkołakami, upiorami oraz upadłymi aniołami. Dziewczyna jest samotna, pragnie ciepła i zrozumienia. Nie wie, czy bycie mniszką i jednocześnie pogromczynią potworów jest tym, czego chce. Życie Billi się zmieni, gdy pozna Mike’a – przystojnego chłopaka o fascynującej osobowości, skrywającego mroczny sekret i, jak się okaże, bardzo niebezpiecznego... „Pocałunek Anioła Ciemności” to mieszanka romansu, wartkiej akcji, grozy i nawiązań do tajemnic templariuszy, a także biblijnych opowieści."


15-letnia Billi od zawsze przygotowywała się do bycia templariuszką. Ale kiedy poznaje Mika i odkrywa jego mroczny sekret zaczyna mieć wątpliwości, czy to rzeczywiście jest droga, którą powinna iść. Narażając siebie i innych? Brać na siebie taką odpowiedzialność? Czy gdyby przestała być templariuszką, ojciec kochał by ją bardziej i okazywał swoje uczucia? Czy mogłaby być w końcu normalną dziewczyną? To by było chyba spełnienie jej marzeń. Ale czy tak się da? Po prostu zrezygnować?

Uważam, że książka zasługuje na chwile uwagi, bo prezentuje coś nowego, opowiada o czymś innym niż dotychczasowe paranormalne książki. Nie opowiada o miłości człowieka i jakiejś istoty pozaziemskiej, a o ludziach, którzy walczą z egzystencją istot, które do naszego świata nie powinny należeć.
Obok wątku templariuszy, z czym wiąże się oczywiście religia, biblia oraz różne przypowieści czy ewangelie jest wątek miłości nastoletniej, niestety tragicznej, wymagającej poświęceń oraz relacji samotnego ojca z córką.

PLUSY:
*ciekawie wykreowane postaci (szczególnie polubiłam Kaya - przyjaciela bohaterki, która po pewnym czasie zaczyna trochę inaczej go postrzegać, źle kończy, ale robi rzeczy wymagające ogromnego poświęcenia i miłości
*nowe wątki, nawiązania do biblii, templariusze coś z czym de facto możemy się zetknąć w życiu, ucząc się historii, więc jest też poniekąd edukacyjne
*poświęcenia wynikające z miłości
*tragizm tej książki, jest moim zdaniem plusem, bo nawiązuje do rzeczywistości, a nie do wykreowanego idealizmu
*bardzo pouczające, można z tej książki wyciągnąć mnóstwo życiowych wniosków
*dużo się dzieje, wartka akcja
*zaskoczenie, kiedy wydaje się wam, że będzie to lekki romansik, a tu niespodziewany zwrot akcji

MINUSY:
*momentami przewidywalna fabuła
*błędy wynikające z nieznajomości pewnych zasad medycyny itp. Nie są to moim zdaniem jakieś znaczące błędy i przeciętny czytelnik chyba nie powinien mieć problemu z zaakceptowaniem tego, co autor napisał. Poza tym, halo, to jest świat przedstawiony, a nie rzeczywistość, tam wszystko jest możliwe! :)
*mało elementów tego romansu, który tak bardzo lubię, ale zadowoliłam się tym co dostałam

Części:
1. "Pocałunek Anioła Ciemności"
2. "Bogini Ciemności"

Brak informacji o ekranizacji.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna