17.06.2013

Książka | Bez skazy - Sara Shepard

Tytuł: "Bez skazy"
Autor: Sara Shepard
Tytuł oryginalny: "Flawless"
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 312
Seria: Pretty Little Liars
Część: 2
Opis:

"BESTSELLER „NEW YORK TIMESA”

NIE CIESZ SIĘ ZA WCZEŚNIE. TO JESZCZE NIE KONIEC.
A.

Śledztwo w sprawie zniknięcia Alison przybiera nieoczekiwany obrót. Do Rosewood powraca Toby, który jest jak czarny kot – zawsze zwiastuje kłopoty. Aria, Emily, Spencer i Hanna tracą grunt pod nogami.
Dziewczyny muszą połączyć siły, ale czy potrafią sobie zaufać?


Sara Shepard jako nastolatka chciała być gwiazdą oper mydlanych, projektantką klocków Lego lub genetykiem. Inspiracją bestsellerowych powieści z serii „Pretty Little Liars” oraz „The Lying Game” stały się jej wspomnienia z czasów szkolnych"Po odnalezieniu cała Alison, dziewczyny dowiadują się, że każda z nich dostaje wiadomości z pogróżkami od tajemniczego A. Aria, Emily, Hanna i Spencer są przerażone. Do czasu pogrzebu myślały, że nadawcą była Alison, ale przecież martwa osoba nie może przysyłać nikomu sms-ów.
W takim razie kim jest osoba, która im grozi? I jak dużo tajemnic zdoła wyjawić..?
Przyjaciółki nie mogą przestać myśleć o sprawie Jenny, kiedy to Alison chciała zemścić się na Tobym, ale przypadkowo Jenna stała się ofiarą, na pozór niewinnego, żartu, przez który straciła wzrok.
W mieście zjawia się Toby. Wraz z jego przyjazdem życie czterech dziewczyn rozpada się na drobne kawałki, zupełnie jak rozbite szkło. Mają wrażenie, że A. steruje ich życiem. Dziewczyny podejrzewają chłopaka o zabójstwo Alison i nadawanie wiadomości. Spencer przyznaje się przyjaciółką, że słyszała jak Toby groził Alison. Czy to była zemsta? Czy one będą następne?
Muszą połączyć siły, aby zwalczyć swojego wroga. Ale, czy będą w stanie sobie zaufać?

O ile pierwsza połowa książki utrzymana jest w podobnym klimacie co pierwsza, czyli jest to bardziej taki wstęp, spokojne, nic szczególnego się nie dzieje, o tyle w drugiej połowie już rzeczywiście zaczyna się coś dziać, akcja staje się trochę żywsza.

Pani Shepard ma bardzo fajny styl pisania, bo jest lekki, prosty, przez co przyjemnie się czyta. Nie używa niezrozumiałych sformułowań, słownictwa (co może być również zasługą tłumacza, ale bardziej skłaniam się ku temu, że to autorka tak pisze).
Mimo że akcja nie zawsze jest szybka to książka jest napisana tak, że również nie jest ona nużąca, co nie jest łatwa, stąd moje ogromne gratulacje.

Sylwetki bohaterów nie są jakieś wymyślne, stworzone na kształt normalnych ludzi, jednak każdy ma swój indywidualny sposób bycia, poszczególne charakterystyczne dla niego cechy, więc myślę, że każdy potrafiłby utożsamić się z jednym z bohaterów.

Dodatkowo dość zaskakujące zakończenia, które sprawia, że chcemy natychmiast sięgnąć po następną cześć i sprawdzić co się później wydarzy.

Powieść na pewno lepsza niż pierwszy tom, więcej się w niej dzieje. Odpowiednia dla osób, które lubią lekkie kryminały i mają ochotę na relaks przy takiej literaturze.

Części:
1. "Kłamczuchy"
2. "Bez skazy"
3. "Doskonałe"
4. "Niewiarygodne"
5. "Zepsute"
6. "Zabójcze"
7. "Bez serca"
8. "Pożądane"
9. "Uwikłane"
10. "Bezlitosne"


Na podstawie książki powstał serial "Pretty Little Liars" ("Słodkie Kłamstewka")

Kiss,
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna