24.06.2013

Książka | Nów księżyca - Rachel Hawthorne

Tytuł: "Nów księżyca"
Autor: Rachel Hawthorne
Tytuł oryginalny: "Dark of the moon"
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 264
Seria: Strażnicy nocy
Część: 3
Opis:

"Tom trzeci serii Strażnicy Nocy – po bestsellerach Blask księżyca i Pełnia księżyca

Wschodzący księżyc wzywa ich w głąb lasu. Przemienia w istoty piękne i mroczne. Czy naznaczy swym blaskiem dziewczynę, która ukrywa straszliwy sekret, by zdobyć miłość Strażnika Nocy?
Brittany całe życie marzyła, by zostać Strażnikiem Nocy. Niczego nie pragnęła bardziej. Niczego - z wyjątkiem Connora, pociągającego i tajemniczego jak wszyscy, w których żyłach płynie krew prastarego plemienia. Wreszcie nadchodzi wielka noc, noc siedemnastych urodzin Brittany. Nadchodzi… i mija, a Brittany pozostaje dziewczyną. Lecz dla swojej wymarzonej przemiany jest gotowa zrobić wszystko - nawet zdradzić tych, których kocha…

Rachel Hawthorne to autorka trzymających w napięciu paranormalnych powieści z romantycznym wątkiem z list bestsellerów "The New York Times" i "USA Today". Jest laureatką licznych nagród, w tym najważniejszych – m.in. Readers’ Choice Award 2005 (nagroda przyznawana przez amerykańskich czytelników). Powieścią Blask księżyca rozpoczęła w 2009 roku swoją najnowszą serię Strażnicy Nocy o przeznaczeniu i narażonej na niebezpieczeństwa niepohamowanej miłości nastolatków, którzy pod osłoną lasów współczesnej Ameryki przybierają wilczą postać."Trzeci tom serii opisuje historie Brittany, która ciężko pracuje przed swoją przemianą, która niestety nigdy nie miała prawa nastąpić. Czy dziewczyna załamie się odkrywając prawdę, którą jej matka trzymała przed nią w tajemnicy przez 17 lat?
W uporaniu się z problemami pomoże jaj Connor, który jest jest wielką miłością od wielu już lat. Mimo niesprzyjających okoliczności ich miłość będzie w stanie rozwijać się i stawać coraz bardziej namiętna z każdym dniem w zamknięciu. I nawet sekrety, które Brittany trzyma na dnie swojej świadomości nie są w stanie popsuć tego, co jest między nimi.
Oprócz Connora są również jej przyjaciele, którzy jej pomogą i wesprą, nawet poznawszy prawdę o jej pochodzeniu.

PLUSY:
* lekka, przyjemna książka, głównym wątkiem wydaje się być ten romantyczny, inna nadają tylko wszystkiemu kształt, co mi się bardzo podoba, bo są w książce dwie rzeczy, które lubie najbardziej: wątek romantyczny i paranormalny (tu wilkołaki)
* szybko się czyta, nie jest nużąca, trzyma w napięciu
* prolog na pierwszy rzut oka wydaje się zdradzać wszystko, ale okazuje się, że wcale tak nie jest
* brak zbędnych opisów, które nudzą
* w większości pozytywni bohaterowie, ogólnie pozytywna książka, dobra na poprawe humoru, albo miły wieczór

MINUSY:
* chwilami przewidywalne
* dość krótkie (biorąc pod uwagę, że bardzo duża czcionka)

Części:
1. "Blask księżyca"
2. "Pełnia księżyca"
3. "Nów Księżyca"
4. "Cień Księżyca"

Co do ekranizacji - nie ma i w ciągu najbliższych kilku lat raczej się nie spodziewam, o ile w ogóle kiedykolwiek powstanie ekranizacja. Nie są nawet wykupione prawa do niej.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna