01.07.2013

Książka | Intruz - Stephenie Meyer

 

Tytuł: "Intruz"
Autor: Stephenie Meyer
Tytuł oryginalny: "The Host"
Rok wydania: 2008
Ilość stron: 568Opis:

"Przyszłość. Nasz świat opanował niewidzialny wróg. Najeźdźcy przejęli ludzkie ciała oraz umysły i wiodą w nich na pozór niezmienione życie. W ciele Melanie - jednej z ostatnich dzikich istot ludzkich zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Wertuje ona myśli Melanie w poszukiwaniu śladów prowadzących do reszty rebeliantów. Tymczasem Melanie podsuwa jej coraz to nowe wspomnienia ukochanego mężczyzny, Jareda, który ukrywa się na pustyni. Wagabunda nie potrafi oddzielić swoich uczuć od pragnień ciała i zaczyna tęsknić za mężczyzną, którego miała pomóc schwytać. Wkrótce Wagabunda i Melanie stają się mimowolnymi sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwanie człowieka, bez którego nie mogą żyć."


Melanie jest jedną z niewielu ludzi, którzy pozostali jeszcze na Ziemi. Jej życie jest teraz bardzo niebezpieczne i ciężkie, ale radzi sobie bardzo dobrze, do czasu kiedy pewnego dnia zostaje złapana przez łowcę. Żeby nie wszczepiono jej duszy próbuje popełnić samobójstwo jednak bezskutecznie.
W jej ciele zostaje umieszczona dusza o imieniu Wagabunda. Jej zadaniem jest przeszukanie myśli dziewczyny i odnalezienie miejsca, w którym ukrywają się inni ludzie. Jednak Melanie jest silna, nie daje się po prostu unicestwić, pozostaje razem z Wagabundą w ciele i stara się przeciągnąć dziewczyna na swoją strone. Wciąż podsuwa jej nowe wspomnienie ukochanego Jareda i brata Jamiego, którzy ukrywają się na pustyni. Wagabunga nie potrafi oddzielić swoicu uczuć od uczuć Melanie i zaczyna tęsknić za chłopcami. W końcu dziewczyny stają się sojuszniczkami i wyruszają na poszukiwania kryjówki, w której schronili się inni ludzie.
Gdy w końcu udaje im się odnaleźć to miejsce zostają przyjęte bardzo chłodno. Jedynie wujek Jeb pozostaje, z niewyjaśnionych powodów, ich sojusznikiem. Z czasem dziewczyny zdobywają coraz to nowych przyjaciół, którzy są w stanie stanąć za nimi murem. Jednak zawsze jest ktoś, kto będzie traktował je źle i chłodno, a nawet będzie chciał zabić.

PLUSY:
* Długie, ale zaskakujący szybko się czyta. Bardzo przyjemna książka.
* Niesamowita historia, nigdy wcześniej nie czytałam niczego podobnego, co jest niesamowite.
* Książka również dla bardziej wymagających, jestem pewna, że każdy ją pokocha
* Niespodziewana zakończenie
* Dobrze wykreowani bohaterowie

MINUSY:
* Tysiące opisów jaskiń, po jakimś czasie stają się nużące

Ekranizacja filmu miała swoją premierę w marcu tego roku. Film w reżyserii Andrew Niccol.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna