11.06.2013

Książka | Mroczny płomień - Alyson Noel

Tytuł: "Mroczny Płomień"
Autor: Alyson Noel
Tytuł oryginalny: "Dark Flame"
Rok wydania: 2011
Ilość stron: 288
Seria: Nieśmiertelni
Część: 4
Opis:

"Ever walczy, by jej przyjaciółka Haven stała się nieśmiertelna. Stara się przy tym nie narazić ich obu na ogromne niebezpieczeństwo. Czy wreszcie zdobędzie antidotum, które pozwoli jej i Damenowi być razem? Eter zwraca się o pomoc do Jude'a i czarnej magii, rozpaczliwie starając się uwolnić od klątwy. Ryzykuje wszystkim, co kocha - nawet ukochanym Damenem…"


Mimo wielu krytycznych opinii, które przeczytałam uważam, że to jest część, która bardzo mi się spodoba, jedna z lepszych (tuż po pierwszej). Nie jest taka nużąca jak dwie poprzednie, może nie ma wielu wątków, ale wywołuje bardzo dużo emocji.

Kiedy Ever myśli, że już gorzej być nie może - okazuje się, że owszem może, i to o wiele wiele gorzej. Nieumiejętne posługiwanie się magią i zbyt dużo negatywnej energii mogą mieć bardzo negatywne skutki...
Nie dość że Ever ma dużo roboty przy Haven, która dopiero co stała się nieśmiertelną, nie może b y ć ze swoim chłopakiem i nie może zdobyć na to antidotum, to jeszcze w efekcie nieuwagi przywiązuje się do swojego największego wroga.
Potem jest już tylko gorzej. Jej przyjaźń w katastrofalnym tempie się rozpada, dziewczynę męczy ukrywanie tylu rzeczy, nie wie komu ufać i jak nad sobą zapanować. Do jej związku wkradają się sekrety, które zdecydowanie nie sprzyjają rozwijaniu relacji.
Czy Ever da sobie rade i naprawi wszystkie szkody, które wyrządziła? A co ważniejsze: czy będzie w stanie uzyskać antidotum zanim będzie... za późno? I jak pokona siedzącego w niej potwora?

PLUSY:
*Wzbudza szeroką gamę emocji, pozwala czytelnikowi przeżywać wszystkie momenty wraz z bohaterką,
*Dużo problemów do rozwiązania,
*Ciekawe wątki, co chwilę pojawiające się,
*Wciągająca, szybko się czyta,
*Pobudzająca wyobraźnie, motywująca to samodzielnego wymyślania rozwiązań zaistniałych problemów,
*Dobrze stworzony klimat, zarysy bohaterów, niedomówienia pozwalające czytelnikowi na samodzielne modelowanie wielu miejsc, sylwetek

MINUSY:
*Dużo wątków nierozwiniętych
*Akcja wolno się rozkręca
*Ever popełnia za dużo błędów! :>

Części:
1. "Ever"
2. "Błękitna godzina"
3. "W cieniu klątwy"
4. "Mroczny płomień"
5. "Nocna gwiazda"
6. "Na zawsze"

Jeśli chodzi o ekranizację, to nie ma jeszcze żadnych konkretnych informacji, wiem jedynie, że prawa do ekranizacji zakupione zostały przez producentów "Zmierzchu", więc liczę, że będzie to bardzo dobry film, jednak nie wiadomo, kiedy sie go doczekamy, gdyż nie znalazłam żadnych informacji na temat tego, kiedy zacznie się produkcja lub chociaż kto i kiedy napisze scenariusz. Myśle, że na ekranizacje możemy jeszcze dłuugo poczekać.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna