04.07.2014

Liebster Blog Award

Za nominację bardzo dziękujemy Griffin. Pokochałyśmy jej pytania i po prostu musiałyśmy poświęcić na nie osobny post. Oczywiście zabawa już na pewno bardzo dobrze wszystkim znana, więc nie będziemy powtarzać zasad. Również nie będziemy nikogo nominować imiennie, zapraszamy wszystkich, szczególnie jeśli ktoś nie brał jeszcze udziału lub po prostu jest chętny. Pytania znajdziecie w tym poście.1. Gdybyś miała wybrać jednego pisarza (martwego bądź nie) i zaprosić go na kawę, kto by to był?

Alicja Dominika: Lauren Oliver albo John Green.

Ulotna: W sumie to ciężkie pytanie ale myślę, że była by to J.K. Rowling. Fascynuje mnie jej wyobraźnia i chętnie przeczytałabym nawet jej listę zakupów (mogę się założyć, że była by fantastyczna!).


2. Jakie byłoby Twoje pierwsze pytanie do niego/niej?

Alicja Dominika: Nie mam do tych autorów żadnych szczególnych pytań, może zapytałabym o to, co działo się dalej w ich książkach, bo chyba historia nie kończy się w miejscu, w którym kończy się tekst.


Ulotna: Mimo, iż oglądałam jej biografię, chciałabym się dowiedzieć z jej ust jak wpadła na pomysł stworzenia chłopca który przeżył.


3. Gdzie siebie widzisz za dziesięć lat?

Alicja Dominika: Po co snuć plany na przyszłość która może nie nadejdzie?


Ulotna: Konkretnych planów nie mam, za często zmieniam zdanie w bardzo prostych decyzjach (chociaż by której herbaty się teraz napiję). Wiem jedno. Chcę za dziesięć lat być przykładem dla innych i być w pełni dumna z siebie i swoich czynów.


4. Gdybyś miała się zamienić rolami z jakąś postacią z książki, kto by to był?

Alicja Dominika: Lena z Delirium!


Ulotna: Byłaby to zdecydowanie Hermiona Granger z "Harrego Pottera".


5. Jest coś takiego, co łatwo potrafi Cię wzruszyć? Scena w filmie/książce, konkretna melodia czy wspomnienie?

Alicja Dominika: Hymm... nie wiem, ogólnie łatwo się wzruszam, więc dużo jest takich scen, melodie raczej nie, tak samo wspomnienia, chociaż bywa, że żałuję, że niektóre minęły, albo, że czegoś nie zrobiłam, ale nie jest to wzruszające.


Ulotna: Każdy moment w książkach/filmach w których ginie jakaś postać do której się przywiązałam. Bardzo osobiście odbieram utratę kogokolwiek ponieważ za łatwo się angażuję i potem to się na mnie odbija. :'(


6. Gdybyś mogła wybrać jakiekolwiek miejsce na Ziemi, by tam zamieszkać, gdzie by to było?

Alicja Dominika: Nie ma dla mnie idealnego miejsca na Ziemi. 


Ulotna: Póki co jest to Paryż. Za mało zwiedziłam by móc powiedzieć, że to miasto jest moim ulubionym miejscem, natomiast Paryż zauroczył mnie swoim wdziękiem i spokojem.


7. Jako miłośniczka książek tylko czytasz czy może próbowałaś własnych sił w amatorskim pisarstwie? Jeśli tak, o czym piszesz?

Alicja Dominika: Oczywiście, że próbowałam i nadal próbuję, czasem mi idzie lepiej czasem gorzej, ale bardzo lubię pisać. Pisze głównie różne opowiadania fantastyczne, ponieważ o tym lubię czytać. Często spisuję też luźne przemyślenia na różne tematy.


Ulotna: Ha ha ha oczywiście, że próbowałam! Moja pierwsza książka była "złej książce" która potrafiła robić magiczne sztuczki niekoniecznie fajne. Wciąż próbuję pisać, zazwyczaj w momencie gdy mam wenę i pomysł. 


8. Czego najbardziej się boisz?

Alicja Dominika: Śmierci bliskich mi osób i ograniczeń.


Ulotna: Jak już wcześniej wspomniałam, utraty osób do których się przywiązałam. 


9. Gdybyś mogła zabrać na bezludną wyspę trzy rzeczy, to jakie?

Alicja Dominika: Laptop, Delirium Ulotna. ;)


Ulotna: Bibliotekę, radio i oczywiście przyjaciółkę Alicję Dominikę ♥ (przewidywalne nieprawdaż?)


10. Jakiej muzyki słuchasz?

Alicja Dominika: Zależy od nastroju. Nie znam się na gatunkach muzycznych, więc nie powiem wam dokładnie jakie znajdziecie na mojej playliście, ale słucham różnych rzeczy i na pewno każdy znalazłabym na mojej playliście coś dla siebie. :)


Ulotna: Och praktycznie każdego rodzaju. Ostatnio szwedzkiego rapu :D

W mojej rodzinie nie ma jednego gatunku muzycznego którego byśmy słuchali. Moja mama kocha reggae, tata klasyczny rock i rock'n'roll a brat metal. Ja natomiast najczęściej słucham delikatnej muzyki która mnie uspokaja bądź rocku (po tatusiu ☺)


11. Jaki talent chciałabyś posiadać?

Alicja Dominika: Chciałabym umieć śpiewać i być dobrą aktorką, chciałabym mieć talent do języków, żeby szybko się ich uczyć i to samo jeśli chodzi o naukę gry na instrumentach. ;)


Ulotna: Powiedzmy, że umiem przerysowywać różne obrazki i że umiem śpiewać. Więc najpopularniejsze talenty "posiadam". Talent który chciałam, chcę i będę chcieć, to zdecydowanie umiejętność robienia dobrego zdjęcia. ☺


14 komentarzy:

 1. Zarówno ciekawe pytania jak i odpowiedzi ;) Utrata bliskich na pewno jest bardzo straszna, więc strach zdecydowanie uzasadniony.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pytania rzeczywiście bardzo interesujące! :)

   Usuń
 2. Z Greenem również chętnie bym poszła na kawę ;).

  OdpowiedzUsuń
 3. @Alicja :Też zabrałabym "Delirium" i laptop ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Widzę, że nie potrafimy żyć bez tych samych rzeczy! :)

   Usuń
 4. Ja bym natomiast chciała mieć talent do rysowania :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo też bardzo przydatny i pożądany przeze mnie talent :D

   Usuń
 5. Hej dziewczyny, strasznie się cieszę, że zdecydowałyście się odpowiedzieć na moje pytania!
  Miło widzieć, że inni czytelnicy też próbowali swoich sił w amatorskim pisarstwie. To niesamowita frajda kreować własne opowieści. I muszę przyznać, że ja też chciałabym umieć grać na jakimś instrumencie i mówić kilkoma językami ^^
  Pozdrawiam serdecznie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy za takie kreatywne pytania! Zmusiły mnie do wytężenia swojego umysłu i zastanowienia się nad niektórymi rzeczami :D

   Usuń
 6. Trudno byłoby mi wybrać, z którym pisarzem chciałabym pójść na kawę- wahałabym się między Sarą Shepard, Greenem oraz Agatą Christie ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O! Z Sarą Shepard też mogłoby być fajnie! :(

   Usuń
 7. A ja bym chciała umieć malować obrazy :)

  OdpowiedzUsuń

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna