29.04.2013

Książka | Powrót do Wiecznej Nocy - Claudia Gray

Czeeść,
dzisiaj "Powrót do Wiecznej Nocy" Claudii Gray. Jest to ostatnia, czyli 4, część serii "Wieczna noc", wydana w 2011 roku.

Opis:

"Biancę i Lucasa połączyła Wieczna Noc, szkoła dla wampirów, gdzie po raz pierwszy się spotkali. I miłość – silniejsza niż przeznaczenie, potężniejsza niż nienawiść, która każe łowcom takim jak Lucas zabijać nieumarłych z rasy Bianki.Wierzyli, że razem przetrwają wszystko, nawet gdy musieli uciekać z Wiecznej Nocy ścigani przez ludzi i wampiry. Lecz nic nie przygotowało ich na mroczną przemianę, jaka się w nich dokonała.
Pchany przerażającą żądzą Lucas szuka ratunku w jedynym miejscu, w którym może go znaleźć. Bianca wraca z nim do Wiecznej Nocy. Nie przeczuwają, że ich niedawny dom stał się najbardziej niebezpiecznym miejscem na ziemi…"Bianca i Lucas wracają do Wiecznej Nocy, aby chłopak nauczył się jak być wampirem. Jest to dla niego wielka męka. Wciąż odczuwa rządzę krwi, ale Bianca pomaga mu ją opanować.
Dziewczyna, jako zjawa, dowiaduje się wielu rzeczy na temat swoich mocy, ale nadal nie wie jak silna jest ta, która w niej drzemie i do czego jest zdolna pod wpływem miłości.
Para pokonuje wiele przeciwności losu żeby być razem, ale w tej jak i w innych częściach, ta miłość jest niezwyciężona. Bianca i Lucas dowiadują się dlaczego panna Bethany sprowadza do szkoły zjawy, co sprawia, że postanawiają działać.
Ale czy uda im się uchronić Biance przed tym co kobieta dla niej zaplanowała?

Bardzo wciągająca ksiażka, pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu. Zaskakujące zakończenie. Nie takie jakie sobie wyobrażałam, troche smutne, ale bardzo romantyczne.
Fajne też było to, że przyjażń Raqel i Dany do Bianci i Lucasa była taka bezwarunkowa, bezinteresowna, że mimo, że popełniały błędy i mimo tego, co się stało z Lucasem i Biancą były ich przyjaciółkami i pomagały im we wszystkim.
Smutne było to jak zareagowała matka Lucasa na jego przemianę.

Dużo miłości, intryg, niebezpieczeństw.

Części:
1. "Wieczna noc"
2. "Mowa Gwiazd"
3. "Ucieczka"
4. "Powrót do Wiecznej Nocy"

Co do ekranizacj, nie znalazłam żadnych informacji na jej temat, więc prędko się jej nie doczekamy. W sumie trochę szkoda, bo bardzo chętnie bym obejrzała film.
A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna