15.04.2013

Książka | Blask Księżyca - Rachel Hawthorne

Hej,
dzisiaj o książce Rachel Hawthorne - "Blask Książyca". Wydana w 2010 roku.
Sięgnęłam po tą książke, bo kilka osób w internecie polecało, a ja szukałam książek do czytania i ta znalazła się na liście.

Opis:

"Ona i ich dwóch. Musi wybrać, który z nich jest jej bratnią duszą. I tak jak ona czuje zew blasku księżyca...
W tym lesie zginęli rodzice Kayli. Dziewczyna ich nie pamięta, lecz często nawiedzają ją sny, w których ożywa tamta noc. W tych snach widzi księżyc w pełni i słyszy wycie wilków...
Teraz siedemnastoletnia Kayla wraca tu, by stawić czoło swoim lękom. Tu pośród leśnej głuszy spotka Strażników Nocy, pięknych i groźnych jak sama noc. Pozna milczącego Lucasa o srebrzystych hipnotycznych oczach. I odkryje miłość, która wystawi ich oboje na śmiertelne niebezpieczeństwo…
Rachel Hawthorne wspaniale łączy wątek romantyczny i paranormalny, splatając je w absorbującą fabułę wypełnioną akcją i suspensem."


Zaczne od tego, że okładka mogłaby być troche lepsza! Ale dobra, nie narzekam.
Kolejna sprawa to to, że gdyby, moim zdaniem, najważniejsze rzeczy nie były ujawnione w prologu, to książka byłaby o wiele wiele lepsza. DLATEGO TEŻ APELUJE: JEŚLIKTOŚ CZYTA TĄ KSIĄŻKE, TO NIE CZYTAJCIE PROLOGU, BO WTEDY BĘDZIE BARDZIEJ TRZYMAĆ W NAPIĘCIU!!

Kiedy Kayla poznaje Lucasa od razu czuje, że jest między nimi jakaś więź. Ale jest on tajemniczy, dziwny i ..niebezpieczny. Za to Mason to zwykły prosty chłopak, który otwarcie mówi o swoich uczuciach i zwązek z nim byłby po prostu bezpieczny. Ale czy napewno? Kogo wybierze Kayla? I czy jej wybór okaże się słuszny?

Oprócz tego nieszczęsnego prologu, uważam, że książka naprawde bardzo dobra i warta przeczytania. Łączy w sobie wątek romantyczny i paranormalny. Dodatkowo wiele zwrotów akcji, niespodziewanych i niebezpiecznych sytuacji i oczywiście ta cudowna miłość! :)

Części:
1. "Blask Księżyca"
2. "Pełnia księżyca"
3. "Nów Księżyca"
4. "Cień Ksieżyca"

Co do ekranizacji - nie ma i w ciągu najbliższych kilku lat raczej się nie spodziewam, o ile w ogóle kiedykolwiek powstanie ekranizacja. Nie są nawet wykupione prawa do niej.

A.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna