02.06.2014

"Przez Bezmiar Nocy" - Veronica Rossi

Tytuł: Przez Bezmiar Nocy
Autor: Veronica Rossi
Tytuł oryginalny: Through the Ever Night
Ilość stron: 352
Seria: Przez Burze Ognia #2
Ocena: 6/6

Przeżyli eterowe burze, ale czy ich uczucie przetrwa bezmiar nocy?

Po miesiącach rozłąki Aria i Perry znów są razem, lecz ich wspólna przyszłość jest niepewna. Perry, nowy Wódz Krwi plemienia Fal, musi walczyć o zaufanie swoich ludzi. Aria zaś prowadzi sekretną misję. Do tego gwałtowność burz eterowych się nasila, a niekończący się półmrok spowija ziemię. Aria i Perry mają coraz mniej czasu, by odnaleźć Wielki Błękit. Czy zdążą, zanim bezlitosny żywioł zniszczy ich świat i marzenia o wspólnej przyszłości?


Za mną już kolejna część serii Przez Burze Ognia. Pierwsza część niesamowicie mi się spodobała, jednak z drugą zwlekałam dość długo, bo bałam się rozczarowania. Czy udało jej się powtórzyć sukces poprzedniczki?
Kiedy zaczynałam czytać byłam nastawiona dość negatywnie, przyznaje. Stało się tak ponieważ przeczytałam recenzję, której autorka mówiła, że druga część nie dorównuje pierwszej. Dlatego też bardzo długo zwlekałam z jej przeczytaniem - nie chciałam popsuć sobie opinii o serii. Ale pewnego dnia, kiedy zobaczyłam ją leżącą samą na ladzie w bibliotece pomyślałam sobie: Ona tu leży i na mnie czeka. Grzechem byłoby ją zostawić. No i wzięłam. Od razu mówię - nie rozczarowałam się! I za to bardzo dziękuję autorce! ;)

Książka zaczyna się w momencie, w którym Aria i Perry ponownie się spotykają. Perry sprowadza swoją wybrankę do wioski fal, jednak ponieważ plemię nie darzy dziewczyny zaufaniem, para nie ujawnia swoich uczuć. Plemię jest w tym momencie bardzo ważne dla Perriego, bo dopiero co został wodzem fal i musi swoich ludzi przekonać, że jest wart tej pozycji. Dodatkowo Aria prowadzi prowadzi tajną misję, której celem jest odnalezienie Wielkiego Błękitu. Taki sam cel ma Perry, jednak czy uda mu się przekonać jego plemię do szukania czegoś, czego istnienie jest bardzo wątpliwe? Czy związek Arii i Perriego przetrwa i pokona wszystkie wyzwania, które los przed nimi stawia?

Jak już wiecie ze wstępu książka bardzo mi się spodobała, chociaż i tak pierwsza część pozostaje moją faworytką. Mimo to autorka niewątpliwie zachowuje poziom i dość ciekawie prowadzi akcję. Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Nie raz darowałam sobie mój czas snu, żeby tylko przeczytać jeszcze kawałek.
Nie brakuje tam zwrotów akcji i momentów totalnego zaskoczenia. Znalazło się też kilka wzruszających chwil i muszę przyznać, że uroniłam kilka łez podczas czytania. Myślę, że autorka świetnie sobie poradziła z kontynuacją tej historii i nie mogę się doczekać lektury kolejnych cześci.

Części:
Przez Burze Ognia | Przez Bezmiar Nocy | Wielki Błękit

Podsumowanie: Nie rozczarowałam się kontynuacją powieści mimo początkowego negatywnego nastawienia. Uważam, że historia robi się coraz ciekawsza i nie mogę doczekać się lektury kolejnej części. :)

Czytaliście? Jakie są wasze wrażenia? 
A może dopiero zaczynacie przygodę z tą serią?


11 komentarzy:

 1. Mi też ta książka strasznie się podobała.

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytałam pierwszy i drugi tom i seria bardzo przypadła mi do gustu. Druga część podobała mi się jeszcze bardziej niż 'Przez burzę ognia'. Teraz tylko wyczekuję premiery zakończenia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Musze sięgnąć po tę serię wreszcie <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Musze sięgnąć po tę serię wreszcie <3

  OdpowiedzUsuń
 5. Nawet nie wiesz jak się cieszę ,że seria tak Ci się podoba , nie byłam pewna co do przeczytania tej książki , ale jak widzę czas z tą serią z pewnością będzie udany !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z pewnością nie pożałujesz przeczytania!

   Usuń

Drogi Czytelniku,
każdy komentarz sprawia nam przyjemność i motywuje do dalszej pracy.
Jeśli dodasz jakiś komentarz zajrzyj tu czasem, bo zwykle na nie odpowiadamy.
Alicja Dominika&Ulotna